Candida Albicans

Candida Albicans
W przyrodzie występują tysiące odmian grzybów. Większość z nich nie ma większego lub żadnego wpływu na życie człowieka. Jest jednak kilkaset grzybów, które mogą mieć  bezpośredni wpływ na zdrowie, które  mogą to zdrowie zrujnować.

Dość powszechnie spotyka się problemy związane z zakażeniem  drożdżakami z Candida albicans gatunku. Pod tą nazwą kryje się grzyb dość popularny i znany, bo powodujący między innymi pleśniawki u niemowląt. W normalnej sytuacji drożdżaki bytują sobie w jamie ustnej oraz narządach płciowych w określonej, bo kontrolowanej przez  bakterie ilości ilości. Jednak jest wiele sytuacji, w których równowaga flory bakteryjnej zostaje zachwiana i  wówczas grzyby mogą się swobodnie rozwijać.

Dla drożdżaków pożywieniem są cukry proste – najczęściej znajdują je w masie kałowej. Drożdżaki doprowadzają do fermentacji w jelicie gruby, co samo w sobie nie jest dobre.

Należy pamiętać też o tym, że Candida albicans jest dlatego  bardzo trudnym przeciwnikiem do zwalczenia, ponieważ te grzyby normalnie bytują na błonach śluzowych i skórze, co powoduje, że w razie jakiegokolwiek osłabienia organizmu
grzyb ten  bardzo łatwo się rozwija i tym samym atakuje organizm. W zasadzie większość ludzi pomaga grzybom na ich  niekontrolowany rozrost – jedzenie dużej ilości słodyczy, częste kuracje antybiotykami – to są częste przyczyny schorzenia. Często wiele osób popełnia bardzo poważny błąd. Otóż, kupując jogurty z owocami ludzie mają poczucie, że zdrowo się odżywiają, a tymczasem tego typu produkty są idealną pożywka dla grzybów, ponieważ zawierają duże ilości cukru.

Bywa tak, że nawet pozornie zdrowa osoba, ale odżywiająca się w niewłaściwy sposób nagle zaczyna odczuwać kłopoty ze strony układu nerwowego, nagle spada odporność i taką osobę nękać zaczynają różne infekcje,a często nawet poważniejsze schorzenia. Infekcje powodowane przez atak grzyba  Candida albicans mają najczęściej szereg typowych objawów, takich jak ból brzucha, biegunka, niechęć do jedzenia, świąd, jakieś pieczenie, na przykład w przełyku. Nie jest to do końca objaw infekcji, ale skutek uboczny zatruwania organizmu mikotoksynami, czyli wydzielinami grzyba.

Przy zaobserwowaniu takich objawów należy natychmiast zmienić dietę – czasami, gdy grzyb zaczyna dopiero atak, można go pokonać bardzo ścisłą dietą. Jak już tu wspomniano najlepszą pożywką dla grzyba jest cukier – trzeba odstawić wszystko co jest w szerokim rozumieniu cukrem, czyli słodycze i węglowodany, nie można jeść owoców, ponieważ zawarta w nich fruktoza to bardzo dobra pożywka dla grzyba. Zresztą najlepiej zapoznać się z listą zakazanych produktów w czasie bardzo ścisłej diety – nie należy się nią przerażać, bo wystarcza 4-6 tygodni jej stosowania, by nastąpiła poprawa. Pierwszym objawem  pokonania grzyba jest spadek ochoty na słodycze przy ogólnie lepszym samopoczuciu.

Łatwiej jest pokonać grzybicę zewnętrzną, niż tę wewnętrzną, czyli ogólnoustrojową. Często grzybica nawraca – można jednak temu zapobiec odstawiając słodycze, białe pieczywo i ogólnie ograniczając produkty z białej mąki, ryżu. Warto też spożywać produkty probiotyczne, np. jogurty bez cukru.

Zapytania z google:

  • candida albicans
  • candida albicans objawy
  • jak pokonać grzybicę
  • pokonac grzybice
  • jak pokonać candidę
  • candida albicans objawy u dzieci
  • grzyby candida albicans
  • pokonac candide
  • yutube jak pokonac candide