Choroby spowodowane przez grzybicę

Choroby spowodowane przez grzybice
Bardzo często schorzenia, które nękają człowieka powodowane bywają przez to, że organizm opanowały grzyby. Sądzi si ę, że na grzybice w Polsce choruje około 5 milionów osób, jeszcze inne dane mówią, że nawet do 40% populacji ma zakażenia grzybicze. Oficjalna medycyna uznaje dużą część zakażeń grzybicą, jednak tylko medycyna naturalna uznaje grzybicę ogólnoustrojową.

Układ pokarmowy
Bardzo często do zakażeń grzybami dochodzi w przewodzie pokarmowym. Niektórzy nawet twierdzą, że tak bardzo trudna w leczeniu i bardzo przewlekła choroba jelit, jak choroba Leśniewskiegoo-Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, różne stany zapalne jelit, a nawet jelito drażliwe to według wielu specjalistów nie kwestia bakterii, czy wirusów,ale grzybów. W zasadzie cały przewód pokarmowy, łącznie z jamą ustną mogą atakować grzyby – wielokrotnie kłopoty z trawieniem, w tym również zgaga, wzdęcia naprzemienne biegunki i zaparcia mogą mieć za przyczynę właśnie zaawansowaną grzybicę. Nawet tak poważne schorzenie, jak stłuszczenie wątroby mają podłoże grzybicze.

Układ płciowy
Układ ten też ze względu na spełniane funkcje i budowę jest zagrożony grzybicą. Bardzo często pojawia się z tego powodu zapalenie pęcherza oraz dróg moczowych. Często nawet problemy z prostatą są tym powodowane. U kobiet pojawiają się tendencję do poronień a nawet dojść może do niepłodności. Oczywiście, są to również wszelkie grzybice pochwy.

Objawy nietypowe
Bardzo często grzybica powoduje otyłość. Jednym z jej objawów mogą być napady wilczego głodu, a także różnego typu alergie pokarmowe. Niedobory cynku, żelaza i witamin grupy B też świadczą o zbytnim rozroście grzybów w organizmu. Czasami niedocukrzenie i to w sytuacji, gdy osoba nie jest chora na cukrzycę to też objaw zakażenia grzybami. Często też problemy cholesterolem, w zasadzie zza niskim jego poziomem to też schorzenie powodowane grzybicą.
Rzadko kto kojarzy zapalenie  stawów czy dna z grzybami.

Choroby skóry
Najbardziej kojarzone z grzybicą są zmiany skórne. Tu trzeba od razu powiedzieć, że istnieje bardzo wiele odmian grzybic atakujących skórę. Może być to grzybica owłosionej skóry głowy, grzybica stóp, a także pachwin oraz figówka, czyli grzybica brody.

Choroby alergiczne
Jedną z najczęściej występujących chorób przewlekłych u dzieci jest alergia, które dają różne objawy – zmiany skórne, katar sienny, czy w końcu astma. Źródła tych chorób poszukuje się w pokarmach, w środkach piorących, w powietrzu.

Objawy ze strony psychiki i inne
Depresja, nadmierna senność lub pobudzenie, obniżenie koncentracji, a nawet migrena mogą być wywołane przez grzyby, podobnie jak migrena, zawroty głowy a nawet ADHD.

W ramach artykułu trudno wymienić wszystkie choroby, które mogą wywołać grzyby. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie skąd tyle zakaże grzybicą? Otóż w wielu wypadkach mowa jest o antybiotykach jako głównym winowajcy. Mechanizm działania antybiotyków jest w zasadzie prosty: przy zakażeniu bakteryjnym kuracja antybiotykami jest bardzo skuteczna. Bakterie szybko giną i stają się pożywką właśnie dla grzybów. Bywaj ą również antybiotyki „grzybopochodne”- penicylina, tetracyklina i streptomycyna, które są dobrą pożywką dla grzybów. Badania wskazują, że antybiotyki powodują i to błyskawiczny rozrost grzybów.

Zapytania z google:

  • choroby wywołane przez grzyby u człowieka
  • choroby wywołane przez grzyby
  • choroby grzybicze
  • choroby wywoływane przez grzyby u ludzi
  • choroby wywoływane przez grzyby