Czy masz grzybicę?

Czy masz grzybicę?
To, czy ma się grzybicę, czy nie można ustalić poprzez specjalistyczne badania. Najłatwiej oczywiście zbadać zmiany skórne, gdzie pobiera się  próbkę z miejsca zakażenia i sprawdzić w laboratorium co się znajduje  na pobranej próbce oraz co wyrośnie na różnych pożywkach po określonym czasie.

Zawsze najlepiej przeprowadzić  specjalistyczne badania, jednak lekarze nie bardzo wierzą w to, że grzybica może zaatakować wielu narządów. Jak podają niektóre źródła  badanie krwi na potwierdzenie jednego z najczęściej występującej grzybicy wewnątrz organizmu, czyli ogólnoustrojowej. Mówienie jednak o grzybicy ogólnoustrojowej nie zawsze skutkuje skierowaniem na badania – niestety większość lekarzy uznaje, że takiego schorzenia po prostu nie ma. Jednak są badania, które niestety wykonują jedynie niektóre prywatne kliniki. Najważniejsze z nich to mikroskopijne badanie krwi w ciemnym polu widzenia. Zresztą takie badanie powie bardzo wiele o zdrowiu badanej osoby. Takie badanie krwi może nawet uprzedzać pojawienie się innych chorób  zanim pojawia się objawy i zmiany wychwycą klasyczne badania – przykładem może być tu miażdżyca i cholesterol. W ramach ubezpieczenia można zrobić test na grzyby z próbki kału.

Prawie każdy człowiek chociaż raz w życiu spotkał się z grzybicą u siebie. Najczęściej pierwszą w życiu grzybicę „zaliczają” niemowlaki, którym w buzi pojawiają się pleśniawki – to właśnie  zakażenie grzybami.

O ile grzybice na skórze na skórze, w jamie ustnej  czy zewnętrznych narządach płciowych są widoczne i wiele z nich daje od razu czytelny dla lekarza obraz schorzenia, o tyle grzybice wewnętrzne zawsze stanowią problem. Grzybice skóry, w tym owłosionej skóry głowy bada się z użyciem lampy Wooda, bo niektóre gatunki grzybów mają właściwości fluorescencyjne i w świetle tej lampy „świecą” określonym kolorem. Nie ma w zasadzie takich objawów ze strony narządów wewnętrznych, które by wskazywały, że to na pewno grzybica. Wielokrotnie chory leczony jest na kilka innych schorzeń, zanim lekarz zdecyduje się na jakiekolwiek badania w kierunku grzybicy.

Na pewno grzybica może pojawić się, u osób, które przeszły długotrwałą kurację antybiotykami, czyli taką trwającą około 2 miesięcy lub kilka (ok, 4) krótszych serii tego typu leków. Na pewno grzybica pojawia się u osób nadużywających różnych używek, depresyjne i żyjące w stresie.

Coraz częściej dochodzi do  jawnego konfliktu pomiędzy zwolennikami istnienia grzybicy ogólnoustrojowej, a lekarzami, dla których nie ma takiego schorzenia. Jednak grzyb Candida jest realny i jak mówią oficjalne statystyki jest nim zarażonych 40% społeczeństwa. Istnieje szereg testów, które wskazują na zakażenie grzybami, jednak te najprostsze z nich są tylko sugestią problemu i trzeba przeprowadzić szereg badań w laboratorium. Wyleczenie grzybicy to ciężka walka, ale warto ją podjąć, bo życie bez grzybicy ma nową jakość.

Zapytania z google:

  • grzybica ogólnoustrojowa badania
  • grzybica ogólnoustrojowa jakie badania
  • badania na grzybice
  • badanie na grzybicę
  • jakie badania na grzybice
  • badanie krwi na grzybice
  • grzybica ogólnoustrojowa jaki lekarz
  • badania na grzybicę ogólnoustrojową
  • badanie na grzybicę ogólnoustrojową
  • grzybica ogolnoustrojowa