Dieta przeciwgrzybicza

Diety przeciwgrzybicze
Wiadomo, że dieta, czyli to co je się każdego dnia, wpływa na stan zdrowia. Jednak, to, że jedzenie wpływa na zdrowie najczęściej ludzie uświadamiają sobie, gdy dzieje się coś złego. Chociaż  większość społeczeństwa orientuje się, że jedzenie ma wpływ na zdrowie, to nie przekłada się ta wiedza na praktykę.

Jednak grzybica to choroba, która niewielu osobom kojarzy się z odżywianiem.  Większość osób nie kojarzy swoich schorzeń z grzybami, bo medycyna konwencjonalna jest skupiona na walce z bakteriami i wirusami, zapominając jakoś o tym, że zniszczenie flory bakteryjnej rzez antybiotyki zostawia wolne pole do rozwoju grzybów.

Czym grzybów nie karmić? Bo wiadomo, że każdy organizm żywy, a takim są grzyby, musi  być karmiony, żeby się rozwijać. Trzeba pamiętać też o tym, że grzyby uwielbiają wszystko, co kryje się pod nazwą:węglowodany. Ale nie tylko to. Jednak w wypadku węglowodanów  jest tu bardzo rygorystyczne – nie należy jeść przetworów z mąki pszennej w tym nawet pieczywa, co jest w naszej diecie trudne. Należy odstawić wszelkie słodycze, czyli cukier pod każdą postacią. Nie wolno jeść dodatków do jedzenia z cukrem w składzie, nawet takich jak musztarda, czy majonez.

Nie można też zjadać mleka i jego przetworów – jednak bardzo wskazany jest jogurt naturalny, oczywiście w wersji bez cukru. Należy też odstawić mięso wieprzowe i to w każdej postaci. Nie wolno też spożywać wszelkich marynat, a także białego ryżu, ziemniaków. Z owoców dopuszczone są jedynie cytryny i grejpfruty, zielone jabłka o avocado.

Dieta ma do wykonania ważne zadania – zapobiegać ma rozrostowi grzybni i ustabilizowania się mikroflory w przewodzie pokarmowym. Jest to bardzo trudna dieta, ponieważ cukier jest obecny niemal we wszystkich produktach, bo nawet w zalecanych przy grzybicy warzywach jest cukier. Dieta, aż tak rygorystyczna , mimo że najczęściej atakujący grzyb Candida za pokarm ma resztki z niestrawionych tkanek swojego żywiciela, żeby  mogła

Najzdrowsza dla człowieka jest dieta rozłączna, czyli nie wolno łączyć białek Jeść zatem należy  z węglowodanami. Po prostu jeśli je się mięso to można je łączyć z warzywami gotowanymi lub surowymi, podobnie ziemniaki i wszelkie węglowodany też je się z warzywami. Nie należy też pić czegokolwiek ani przed, ani po posiłku. Jednak ogólnie należy pić dużo najlepiej czystej wody.

Należy spożywać, oprócz wspomnianego naturalnego jogurtu, duże ilości warzyw, wszelkie dania probiotyczne. Niestety, w internecie jest sporo informacji na temat diety i to dość sprzecznych ze sobą – bo jedne zalecają jedzenie kiszonek, a inne z kolei surowo ich zabraniają. Na pewno jeśli nie możemy obyć się  bez chleba, to należy wybrać ten pieczony na zakwasie. Do sałatek dodawać należy oliwę z oliwek oraz olej lniany. Jeśli nie wyobrażamy sobie życia bez słodkiej herbaty to do jej słodzenia można użyć xylitolu, który ma właściwości grzybobójcze.

Wielu znawców medycyny naturalnej poleca jeszcze jedno: dietę zgodną z grupą krwi, oczywiście te jej składniki, które można zjeść w trakcie diety przeciwgrzybiczej. Oczywiście w ciągu 8-14 dni warto przeprowadzić ścisłą dietę , która zwalczy grzyba.

Zakazane produkty

Zapytania z google:

  • co jeść przy grzybicy
  • czego nie jesc przy grzybicy
  • grzybica co jeść
  • grzybica czego nie jesc
  • candida co mozna jesc
  • co można jeść przy grzybicy
  • czego nie wolno jeść przy grzybicy
  • co jeść na grzybicę
  • candida czego nie jeść
  • przeciwgrzybicze