Grzybica krtani

Grzybice w obrębie jamy ustnej i nosowej mogą mieć różne podłoże. Bywają to schorzenia powodowane alergią, bardzo często też grzybica  zaczyna się w jamie ustnej, nosowej lub gardle i na końcu atakuje krtań. Jednak jak podkreślają specjaliści (otolaryngolodzy) izolowana grzybica krtani jest diagnozowana bardzo rzadko. Lekarze twierdzą, że są to w skali kraju pojedyncze dosłownie zdarzenia. Najczęściej jest taka diagnoza, gdy badanie wskazuje na grzybicę płuc lub uogólnioną grzybicę całego ustroju – ta „rozsiana” grzybica krwiopochodna (taka grzybica pojawia się wówczas, gdy z zaatakowanego przez grzyby jelita grubego wchłaniają się razem z pokarmem do krwi – wiele osób nie wie, że w jelicie grubym procesy wchłaniania są również intensywne jak w jelicie cienkim).

Niewielka ilość zachorowań na grzybicę krtani może wynikać z jednego faktu – lekarze nie prowadzą diagnozowania w tym kierunku. Zazwyczaj, gdy pacjent zjawia się z dolegliwościami wskazującymi na stan zapalny krtani, to wówczas lekarz ogląda gardło, czasami tylko krtań i zazwyczaj przepisuje antybiotyk. wiadomo z kolei, że antybiotyki  niszczą  pożyteczną florę bakteryjną, co bardzo często jest przyczyną rozwoju grzybicy w całym organizmie.

Trzeba również pamiętać o tym, że do powstawania grzybicy przyczyniają się nie tylko antybiotyki, ale również powszechnie stosowane w astmie leki sterydowe – najczęściej są to lekarstwa wziewne i sporo ich wręcz osadza się na krtani i działa dodatkowo miejscowo.
Problem tkwi jeszcze w czymś innym – otóż wielu lekarzy nie ma żadnego przygotowania, ba nawet wiedzy na temat Candida, a także brakuje możliwości zrobienia badań w kierunku zakażenia tym grzybem w laboratoriach. Generalnie grzybice są coraz częstszą przyczyną rozmaitych schorzeń, a klasyczne, tradycyjne leczenie sprzyja tylko rozwojowi grzyba, który pozbawiony w organizmie naturalnych  wrogów w postaci bakterii oplata grzybną cały przewód pokarmowy.

Jednocześnie w mediach lekarze piszą o tym, że wszelkiego rodzaju grzybice zaczynają być poważnym problemem zdrowotnym dużej części społeczeństwa i tu w zależności od źródeł padaj dane, że zakażonych, a w zasadzie chorujących z powodu grzybicy jest 40-60% obywateli. To są dane, które nie biorą pod uwagę tych, którzy cierpią z powodu niezdiagnozowanej candidy.

To, że w krtani nie diagnozuje się grzybicy, to nie oznaka, że jej tam nie ma, a raczej  świadczy o niedoskonałości metod diagnostycznych. Wiele osób, które mają różne zmiany  w gardle, czasami są to odrywające się białe grudki, które najczęściej są diagnozowane jako stany ropne powodowane przez bakterie i wydaje się tę diagnozę bez badania treści tych grudek pod kątem bakterii, wirusów i grzybów.

Niestety, samodzielnie pacjent nie jest w stanie obejrzeć swojej krtani i o jej stanie  może jedynie wnioskować z problemów z mówieniem, czasami nawet z oddychaniem. Nie można jednak samodzielnie zobaczyć, czy na krtani są jakieś zmiany – zaczerwienienie, nadżerki, czy białe naloty. Wymaz i sprawdzenie, co jest powodem schorzenia zawsze daje szansę na skuteczniejsze leczenie,

Jest jeszcze jeden poważny problem, który związany jest z Candidą. Otóż mamy drożdżaki Candida, które są  czymś normalnym w przewodzie pokarmowym człowieka, są składnikiem pożytecznej flory bakteryjnej. Tak się dzieje dopóki antybiotyk lub coś innego nie zachwieje tej równowagi. Gdy drożdżak może zacząć się nagle rozmnażać, to wówczas drożdżak Candida staje się miejscem, z którego wyrasta grzyb Candida, pasożyt chorobotwórczy. Tego grzyba, szczególnie jeśli nie ma właściwej diagnozy, trudno pozbyć się skutecznie. Każdy chorujący wie, że dość często choroba ma tendencję nawrotów.  Bo zarodniki grzyba przez wiele miesięcy mogą krążyć we krwi i czekać, kiedy zaatakować.

Zapytania z google:

  • grzybica krtani
  • grzybica krtani objawy
  • grzybica gardła jak leczyć
  • grzybica krtani leczenie
  • drożdżaki w gardle
  • objawy grzybicy krtani
  • jak leczyć grzybicę gardła
  • kandydoza krtani
  • drożdżyca krtani
  • grzybica krtani jak leczyc