Grzybica nosa i zatok

Grzybica jest schorzeniem, które może zaatakować każdą część ciała, każdy narząd wewnątrz ciała, jak również skórę. Wiele grzybów świetnie się rozwija na śluzówce, ponieważ  mają tam zazwyczaj ciepło i wilgotno.

Ciągłe powtarzający się katar, który nie do końca poddaje się leczeniu. Kiedy po kilku dniach spokoju katar wraca, a na dodatek ma się uczucie zapchanego nosa, a przy pochyleniu głowy pojawia się ból głowy – zresztą taki ból, szczególnie u nasady nosa i w okolicach oka ze strony zaatakowanej katarem bardzo często cały czas towarzyszy schorzeniu. Jeśli katar nie mija po przysłowiowych siedmiu dniach, a serio mówiąc po leczeniu kroplami, czasami antybiotykami i lekami przeciwhistaminowymi przyjmowanymi doustnie lub mija i szybko powraca, to może być grzybica. Najczęściej  atakuje grzyb Candida. Bardzo często przewlekle zapalenie nosa i zatok przynosowych to skutek grzybicy, czasami ta grzybica zaatakowała cały organizm.

Najczęściej leczenie zatok ogranicza się do tego, ze lekarz zajmuje się  tylko nosem i zatokami. Problem grzybicy tkwi zupełnie gdzie indziej. Ponieważ jej źródło to zaatakowane grzybem jelita, w tym elito grube, które atakowane jest przez drożdżycę. |Zaatakowane grzybem jelita mają niezbyt szczelną barierę i grzyb w raz z innymi substancjami dość łatwo przedostaje się do krwiobiegu i zagnieżdża się tam, gdzie znajduje dobre warunki do rozwoju. Nos i zatoki są idealnym miejscem do rozwoju grzybów.

.Narastanie grzybów wiąże się z pojawieniem coraz większej ilości śluzu, którego zadaniem jest usuwanie, ochrona przed wszelkimi zanieczyszczeniami i stałe nawilżanie nosa – pojawienie się  grzybów powoduje, że tego śluzu jest coraz więcej. Śluz ten (odbierany jako katar) to wspaniałe środowisko do rozwoju grzybów.

Cała ta sytuacja sprawia, że wszyscy skupiają się na leczeniu kataru, który jest objawem choroby, a przyczyna nadal pozostaje. Katar i zapalenie zatok będą się powtarzały dotąd, dopóki nie zostanie pokonany grzyb. Oczywiście, że zapalenie zatok, katar będą się zmniejszać lub zanikać w upały, gdy śluzówka w nosie jest bardzo wysuszona. Ale to tylko pozory wyleczenia – grzybica  na pewno przy najbliższej okazji zaatakuje. Warto zrobić prosty test na obecność grzybów – taki tekst ze śliny. Warto zrobić badanie, które określone jest mianem Testu Obciążeń Organizmu, który potwierdzi lub wykluczy grzybicę oraz pasożyty, wirusy, bakterie, ale takie uczulenia, chlamydie a także niedobory składników odżywczych, czyli minerałów i  witamin, a także  podstępnie rozwijającą się boreliozę.

Jeśli test  potwierdzi istnienie grzybicy, to należy na kilka tygodni wprowadzić dość radykalną dietę oraz suplementy diety, które potrafią poradzić sobie z grzybicą, bo wprowadzają do przewodu  pokarmowego dużą ilość pożywnych bakterii probiotycznych. Trzeba liczyć się z tym, że pokonanie grzybicy zajmie sporo czasu, ponieważ opanowanie schorzenia polega na tym, że trzeba pozbyć się grzyba, ale to nie wystarczy, ponieważ trzeba odbudować prawidłową florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym.

Zapytania z google:

  • grzybica zatok
  • grzybica nosa
  • katar grzybiczy
  • grzybica w nosie
  • grzybicze zapalenie zatok
  • grzybica zatok objawy
  • grzybica nosa objawy
  • grzyb w nosie
  • grzybicze zapalenie zatok objawy
  • grzyby w nosie