Nopalin

Nopalin, czyli opuncja do zadań specjalnych
Organizm człowieka potrzebuje  bardzo wielu składników do tego, by normalnie funkcjonować. Właśnie odżywianie służy temu, by organizm dostał wszystkie potrzebne składniki. Do życia potrzebny jest budulec, czyli białko, witaminy, minerały i aminokwasy. Wszystko to, tak jak na prawdziwą budowę, trzeba dowieźć. Najtrudniejsze są w tym wszystkim aminokwasy, których organizm bardzo potrzebuje i w zasadzie nie potrafi,  samodzielnie wytworzyć wszystkich.

Współczesny sposób odżywiania, a raczej jedzenia nie zapewnia wszystkich , niezbędnych organizmowi składników. Wiele osób kupuje preparaty wielowitaminowe z minerałami i nie odczuwa większej poprawy  samopoczucia.

Prowadzone przez prawie 30 lat badania Napolu, kaktusa, z którego powstał preparat Nopalin potwierdzają wiele rewelacyjnych właściwości tej rośliny. Kaktus ten to bogate źródło minerałów:żelaza, potasu, magnezu, i wapnia; witamin: A, C, B1, B2, B3 i to co jest najważniejsze – jest tam aż 17 z 22 niezbędnych aminokwasów, bez 8 z nich organizm żadnego człowieka nie będzie funkcjonował. Te aminokwasy to:lizyna, metionina, izoleucyna, leucyna, treonina, tryptofan,walina i fenyloalanina. W preparacie  jest również błonnik. Działanie preparatu jest dość szerokie jak na suplement diety. Jest to typowy antyutleniacz. Nopalin reguluje poziom cholesterolu oraz trójglicerydów, a także zapobiega cukrzycy. Ważny jest też wpływ tego preparatu na przewód pokarmowy – oczyszcza jelito grube, a także wpływa pozytywnie na pracę wątroby.

Bardzo często, szczególnie panie, interesują się  Nopalinem ze względu na właściwości regulujące wagę, a w zasadzie odchudzające tego suplementu diety  i często na ten aspekt bywa kładziony nacisk w reklamach. Jednak Nopalin ma wiele nieodkrytych jeszcze właściwości. Wiadomo, że dzięki przyjmowaniu preparatu z opuncji z organizmu wydalane są nadwyżki kwasów żółciowych, tłuszczów , a także glukozy.

Aż trudno uwierzyć, ze tabletki z wysuszonego kaktusa, potrafią przeciwdziałać zawałowi serca, a także pomaga w rekonwalescencji po zawale, a wspomaga także leczenie choroby naczyń wieńcowych.

Nopalin  pomaga w odtruwaniu organizmu. Objawy zatrucia to  zgaga, wzdęcie brzucha, burczenie w brzuchu, bóle głowy, a nawet migreny. Poprawa trawienia wpływa na  na samopoczucie.  Generalnie zalet jakie ma Nopalin nie sposób wymienić, tym bardziej, że ciągle pojawiają się jakieś nowe informacje na ten temat. Ważne jest również to, że nopal pomaga skutecznie pozbyć się nadmiaru płynów w tkankach, a tym samym wspiera nerki.
Kaktus ten działa również na system nerwowy i po pewnym czasie od rozpoczęcia przyjmowania Nopalinu człowiek zauważa  wyraźną poprawę nastroju.
Oczywiście, nawet przyjmowanie Nopalinu w celu odchudzenia się, to i tak zostanie zachowane dobroczynne działanie preparatu na cały organizm. Pamiętać tylko trzeba, o tym, że tabletkę/tabletki trzeba przyjąć na pół godziny przed jedzeniem i popić szklanką wody.

Należy pamiętać również  o tym, że Nopalin  to wysuszona w specjalny sposób łodyga nopalu – suszy się  ją bowiem próżniowo, co pozwala  na zachowanie wszelkich zdrowotnych właściwości.. Potem, jeśli stosuje się preparat w celu odchudzenia, należy gp popić  ową wspomnianą szklanką wody, dzięki której preparat napęcznieje i to zwiększenie objętości spowoduje uczucie sytości – stąd potrzebne jest pół godziny, żeby powstało uczucie sytości i żeby taki sygnał dotarł do mózgu.

Wspomniano tu o regulowaniu poziomu glukozy uosób, które wspomagają swoje zdrowie tym preparatem, prowadzi to do ochrony trzustki.