Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu
Od kilku lat bardzo modne stało się oczyszczanie organizmu. Pod tym terminem kryje się wiele metod, pomysłów na to jak to zrobić.

Niektórzy sądzą, że oczyszczanie organizmu to wymysł współczesnych lekarzy, naturopatów, którzy z jednej strony pomagają, ale z drugiej wiele jest opinii, że niektórzy po prostu nie do końca mówią prawdę.  Jednak oczyszczanie organizmu opisane jest w Biblii – chrześcijanie mają w swoim rocznym kalendarzu długi, 40 – dniowy post. Kiedyś ludzie bardzo ściśle przestrzegali takich zaleceń i dzięki temu podczas postu oczyszczali idealnie swój organizm.

Zresztą nawet to, co w większości jadano na co dzień było zdrowsze niż dzisiejsza dieta – jedzono więcej kasz, gotowanych warzyw, pieczywa z pełnego przemiału. Pito zazwyczaj chude mleko. Mięso jadano tylko od czasu do czasu – jeszcze w połowie XX wieku funkcjonowało takie powiedzenie, że kurę to chłop je wówczas, gdy jedno z nich poważnie zachoruje.

Jednak żyjąc w biegu, jedząc wysoko przetworzoną żywność  trzeba od czasu do czasu zrobić porządki w swoim organizmie. Większość z nas nosi w sobie śmietnik z toksynami w postaci nadmiernie rozbudowanej tkanki tłuszczowej. Wielu z nas nosi w sobie pasożyty, nie mówiąc o grzybach, które są obecnie jednym z większych problemów zdrowotnych wielu ludzi. Pasożyty należy zniszczyć – jest sporo leków i metod naturalnych, które pozwalają na usunięcie pasożytów z przewodu pokarmowego. Probiotyki pozwalają na odbudowę dobrej flory bakteryjnej . Jednak to wszystko nie spowoduje oczyszczenia organizmu, chociaż poprawi i to znacznie jego odporność.

Najbardziej zanieczyszczonym narządem jest najczęściej wątroba. To jej zadaniem jest wychwytywanie trucizn, którymi człowiek się karmi na własne życzenie. Te toksyny  odkładają się w  niej i po pewnym czasie wątroba  zaczyna coraz gorzej pracuje. U jednych tworzą się złogi i kamienie u innych niektóre części wątroby przestają funkcjonować, co może doprowadzić do marskości. Od funkcjonowania wątroby zależy kondycja całego organizmu. Istnieje kilka metod oczyszczania wątroby. Niektóre metody oczyszczania tego narządu wymagają nieco wysiłku i wolnego czasu, ale nawet bardzo proste działania zrobią wiele. Warto zrobić sobie dzień dla wątroby w czasie którego pije się jedynie soki warzywne – skorzystają na tym inne narządy. W grę wchodzą tylko świeże soki zrobione w domu. Można zrobić sok: z marchwi, świeżego ogórka i buraczka ćwikłowego lub marchwi, selera i pietruszki lub marchwi, kapusty i pietruszki – zawsze bierzemy trzy części marchwi (ok. 300 g na szklankę soku), reszta składników po około 100 g.

Drugim narządem, który należy oczyszczać są nerki. To narząd filtrujący litry płynów każdego dnia. Dla nerek najlepszym oczyszczaniem jest picie dużej ilości wody.

Niektórzy mocno wierzą, że bardzo ważne jest oczyszczanie jelita grubego – hydrokolonoterapia to zabieg, który prowadzi do bardzo głębokiego oczyszczenia jelita grubego. Takie oczyszczenie daje prawdopodobnie nowe siły, wiele osób potwierdza, że nawet zmienia się cera, koloryt skóry.

Można przeprowadzić kilkunastodniową dietę warzywno-owocową. Czasami warto przemyśleć czy nie warto zrobić kilkudniowej głodówki – ale tu potrzebny jest lekarz do badań i konsultacji.

Zapytania z google:

  • grzybica organizmu
  • odgrzybianie organizmu leki
  • leki na grzybice organizmu
  • tabletki na odgrzybianie organizmu
  • oczyszczanie organizmu z grzybicy
  • leczenie grzybicy organizmu
  • tabletki na grzybice organizmu
  • tabletki na odgrzybienie organizmu
  • leki na zagrzybienie organizmu
  • grzybica organizmu leki