Zakazane produkty

Zakazane produkty
Grzybica i to niezależnie jakie grzyby ją spowodowały jest schorzeniem, który rozwija się , ale pod warunkiem, że chora osoba dopuści do rozrostu grzyba, do wytworzenia, jak to podkreślają specjaliści, grzybni. Jeśli nie „nakarmi” się grzyba to on nie będzie miał szans na rozrost.

Człowiek bardzo oddalił się od natury, nie potrafi już w sposób prawidłowy odczytywać pewnych sygnałów. Zwierzęta, nawet te domowe, zachowały jeszcze sporo  z instynktu swoich dzikich przodków. Bardzo ważne jest, gdy organizm zaatakuje jakaś choroba, żeby nie poddać się. I co robi wówczas zwierzę? Otóż, zwija się w kłębek i jedynie pije wodę. Kto ma psa lub kota ten wie, że nawet smakołyk podłożony dosłownie pod nos nie wzbudzi zainteresowania, aż do chwili, gdy powróci zdrowie.

Najgorszym wrogiem człowieka w walce z grzybem jest cukier i w związku z tym wszelkie produkty , które powstają przy jego udziale, a więc wszelkie słodycze, kompoty, a nawet owoce, bo zwierają cukier – fruktozę, którą grzyby bardzo lubią. Wykluczyć trzeba też białą mąkę, bo w ona też jest pożywką dla grzyba.
Nie należy zapominać o tym, żeby nie słodzić kawy i herbaty.

Powszechnie, wśród osób dbających o zdrowie, panuje przekonanie, że bardzo zdrowe są kiełki – jednak w nich rozwijają się grzyby i dlatego w diecie antygrzybicznej są one wykluczone. Podobnie jest z wieloma produktami.

Wśród wyrobów mlecznych zabronione są wszystkie, które zawierają cukier i/lub owoce. Nawet napoje zawierające probiotyki jeśli mają dodatek cukru muszą być wykluczone. Cukier jest lodach, galaretkach i różnych deserach, toteż je również wykluczamy z diety na czas leczenia grzybicy.

Wspomniana tu już biała mąka to nie jedyny produkt zabroniony w diecie – nie wolno jeść wszelkich kasz z pszenicy, ryżu w żadnej postaci. Zresztą należy odstawić wszelkie pieczywo, nawet te przeznaczone dla diabetyków. Nie wolno też jeść wszelkich produktów z panierką czy bułką w środku (pulpety).Nie warto też jeść gotowanej marchwi, ponieważ ma ona dużo cukru.

Również ryby panierowane, konserwy rybne, różnego rodzaju marynaty , a nawet smażone w głębokim tłuszczu trzeba wykluczyć z diety. Wiele olejów i innych tłuszczy też trzeba wykluczyć – olej kokosowy, słonecznikowy i sojowy, a także smalec. Produkty z soi można spożywać, ale tylko wówczas, gdy nie mają  nawet minimalnej ilości cukru.

Wielu lekarzy i specjalistów podkreśla, że w wypadku grzybicy sprawdza się dieta zgodna z grupą krwi. Jednak najbardziej pożądana i propagowana dietą przy grzybicy to dieta rozdzielna, która zakłada, że nie wolno w jednym posiłku łączyć węglowodanów z białkami. Jeśli zatem je się porcję mięsa to z sałatką, a jeśli ziemniaki to również z warzywami. Nie mają prawa spotkać się mięso z ziemniakami (ryżem, kaszą, makaronem).

Na czas diety należy zrezygnować z picia alkoholu, bo szczególnie piwo i wino są produktami, które powstają dzięki grzybom. Drugą zabronioną używką są papierosy, rzadko kto wie, że powodują one zakwaszenie organizmu.

Oczywiście takie ostre wykluczenie wielu produktów należy zrobić na 4-6 tygodni, ponieważ  jest to element diety leczniczej. Grzybicy nie wyleczy się, jeśli nie będzie się wprowadzać leczenia z dietą – dieta jest tu podstawą. Każdy organizm żywy, a takim są grzyby, musi się odżywiać. Jeżeli zabraknie pokarmu to każdy organizm ginie lub popada w formę „letargu”, która uniemożliwia rozmnażanie się. Obecnie coraz częściej podkreśla się, że dieta jest tu ważna na równi z preparatami do  walki z grzybem, a może nawet bywają ważniejsze niż leki. Oczywiście po tej ostrej fazie diety, nie należy wracać do poprzedniego żywienia – głównie należy unikać cukru w każdej postaci oraz białej mąki.

Zapytania z google:

  • olej kokosowy na grzybicę
  • olej kokosowy grzybica
  • olej kokosowy opinie lekarzy
  • olej kokosowy a grzybica
  • piwo a grzybica
  • olej kokosowy na grzybicę pochwy
  • grzybica olej kokosowy
  • olej kokosowy do pochwy
  • olejek kokosowy na grzybicę
  • produkty zakazane w grzybicy